Kochamy rośliny! Nie tylko modne monstery, fikusy, czy mikro-lasy w słoikach. Lubimy paprotki, kojarzące się z babcinym mieszkaniem i meblami z PRLu, cieszymy się z każdego otrzymanego storczyka, błądzimy po alejkach sklepów ogrodniczych w poszukiwaniu najładniejszej palmy, bądź cyklamenu. Liście, kwiaty, wijące się pnącza tworzą w mieszkaniu klimat sprzyjający wyciszeniu i nadają charakter każdemu wnętrzu. Oprócz funkcji estetycznej rośliny pełnią też funkcję oczyszczania powietrza. Poznajcie rośliny, które likwidują smog elektromagnetyczny absorbując go w swoje liście, korzenie i glebę, ratując wasze płuca przed toksynami.

Aloes

fot. karodos.pl

Wygląda pięknie, ma szerokie zastosowanie w kosmetyce, a do tego – pozbywa się z powietrza benzenu i formaldehydu. Decydując się na zakup tej roślinki pamiętaj, że preferuje stanowisko słoneczne i wysoką temperaturę pokojową, którą jednak na okres zimowy należałoby obniżyć do około 10°C.

Zielistka Sternberga

fot. zielonyogrodek.pl

Ta mała, niepozorna roślinka potrafi oczyścić przestrzeń o powierzchni aż 200 metrów kwadratowych! Eliminuje z powietrza styren, formaldehyd, czad oraz inne toksyny. Sprawdzi się także w słabiej oświetlonych pokojach – nie potrzebuje tak dużej ilości światła jak większość roślin!

Skrzydłokwiat

fot. bakker.com

Idealna roślina do sypialni! Poza tym, że jest piękny i oczyszcza powietrze z toksyn, działa nawilżająco. Skrzydłokwiat kwitnie na biało wiosną i latem. Lubi jasne miejsca (półcień też może być!) i podlewanie co 2, 3 dni.

Szeflera drzewkowata

Szeflera to doskonała roślina dla tych z nas, które są zapominalskie. Jest bardzo tolerancyjna, łatwa w uprawie, do tego znosi zadymienie, słabe światło i przeciągi. A przy tym jest piękna i oczyszcza powietrze z toksyn. Czegóż chcieć więcej!

Bluszcz

fot. bakker.com

Bluszcz kojarzy nam się z książką „Tajemniczy ogród” i ze starymi budynkami z czerwonej cegły oplecionymi zielonymi pędami. Bluszcz możemy hodować także w domu! A nawet – byłoby to wskazane – eliminuje on aż 60% toksyn z powietrza w ciągu zaledwie 6 godzin. Dobrze czuje w każdym pomieszczeniu, pod warunkiem, że będzie miał minimalny dostęp do światła.