Zimą wszędzie szukamy chociaż odrobiny ciepła. Owijamy się kocem, pijemy hektolitry ulubionej herbaty, uruchamiamy farelki i gotujemy ciepłe zupy. A gdyby tak… oszukać organizm i umysł przemycając prawdziwe lato do naszego dnia? Poznajcie warszawskie miejsca, w których poczujecie się letnio, wiosennie i rześko! Chociaż na chwilę!

Solatorium

gdzie: Jazdów 3/9
więcej info: tutaj

Cudowna miejscówka! W jednym z domków fińskich na Jazdowie stworzona została prawdziwa oaza dla każdego, kto zapragnie uciec od zimy, od zgiełku miasta i w łagodzących okolicznościach przyrody odpocząć wśród roślin i lamp
Solatorium działa w piątki i w weekendy. Można tu przynieść herbatę i posiedzieć czytając książkę, odpocząć w gronie znajomych, zagrać w planszówkę… Domek jest otwarty dla każdego! Warto śledziś fanpage Solatorium – często organizowane są tam ciekawe eventy i wspólne śniadania. Letnie słońce w fińskim domku zastępują certyfikowane lampy do światłoterapii, które przyjechały tu z Finlandii. Całości dopełniają delikatne dźwięki imitujące śpiew ptaków oraz zapach eterycznych olejków. Wspaniałe!

Stor Cafe

gdzie: Tamka 33
więcej info: tutaj

Położona tuż obok Muzeum Chopina, pełna roślin i pięknych przedmiotów kawiarnia to miejsce stworzone do odpoczynku i oderwania się od rzeczywistości. Założyciele – dziennikarz Krzysiek Rzyman i fotograf Michał Janica postanowili udowodnić, że dobra kawa to nie czarna magia. Ponadto, w towarzystwie zieleni zjecie tutaj smaczne serniki i będziecie mieć okazję kupić książki, notesy i albumy! Polecamy!

Roślina Cafe

gdzie: Schroegera 80
więcej info: tutaj

Kawiarnia pełna zieleni na talerzach i w doniczkach! Bardzo urocze miejsce na Bielanach stworzone jest dla osób, które chcą odetchnąć wśród roślin i zjeść dobry, wegański posiłek. Szczególnie polecaną kanapką jest tutaj kanapka z kiszonkami i „chedarem”. To prawdziwa wege dacza dla ciała i ducha!

K105K

gdzie: Brzeska 9
więcej info: tutaj

Czym jest ta magiczna miejscówka? To kwiaciarnia eksperymentalna, galeria flory modyfikowanej a także pracownia wielowymiarowa. K105K to miejsce jedyne w swoim rodzaju – łączy na pierwszy rzut oka skrajnie przeciwstawne dziedziny – naturę i technologię. Warto zobaczyć na własne oczy!