Jaki jest przepis na piękne zdjęcia? Wiele osób myśli, że nie ma talentu, bo zdjęcia wychodzą zwykłe, bez polotu. Jak to zmienić? Czy trzeba iść na drogi kurs fotograficzny? Albo kupić profesjonalny program do obrabiania zdjęć? Oczywiście, że nie. Musimy nauczyć się bawić fotografią. Często wykorzystanie prostych przedmiotów pozwoli nam uzyskać niesamowity efekt na zdjęciu. Ale od czego zacząć? Z czego czerpać inspirację? Poniżej znajdziecie kilka tricków na fajne zdjęcia.

  • Filtry, nasycenie, temperatura, kolor

Czyli możliwości, które daje nam każdy smartphone. Wystarczy wejść w edycję zdjęcia i pobawić się ustawieniami. Od razu widzimy jaki efekt powstaje. Jest to proste w obsłudze i nie wymaga żadnych dodatkowych umiejętności.

  • Urocze selfie

Dużo dziewczyn wstawia zdjęcia z filtrem kotka, króliczka czy pieska. Co to daje? Na nasze selfie jest nakładany filtr z uszami, nosem i pyszczkiem danego zwierzęcia. Ma to  tak samo dużo fanów jak i przeciwników.

  • Symetryczność, głębokość, punkt widzenia

Zastanówmy się zanim zrobimy zdjęcie. Ustaw aparat pod innym kątem. Popracuj nad głębią zdjęcia oraz swoim okiem. Po jakimś czasie zaczniesz dostrzegać to jak podejść do zrobienia zdjęcia.

  • Estetyka

Też jest bardzo ważnym elementem zdjęcia. Każdy z nas ma różne podejście do tego tematu. Ale komu nie podobają się zdjęcia ułożonych i idealnie dobranych do siebie produktów?

  • Zabawa światłem

Baw się światłem. Używaj luster, albo innych przedmiotów do odbijania go. Efekt, który uzyskasz będzie nie z tej ziemi!

  • Taśma klejąca pomalowana markerem i naklejona na obiektyw daje świetny efekt rozmycia

Brzmi prosto? Bo tak jest. Naklejasz pomalowana markerem taśmę klejącą przed obiektywem. Zamiast godzin spędzonych nad ustawieniami lub przed photoshopem od razu uzyskamy efekt rozmycia.

  • Słoik, szklanka jako filtr

Kto nie ma takich przedmiotów w domu? Przyłóż do aparatu i sprawdź. Może się okazać, że obróbka nie będzie już potrzebna

  • Tkanina – miękka soczewka

Przykładasz przed obiektywem na przykład delikatnie poszarpaną tkaninę. Efekt może być zdumiewający

A wy macie jakieś pro tipy na fajne zdjęcia? Warto sprawdzić te powyższe, bo efekty jakie dzięki nim osiągniemy są zdumiewające!

Autor: Ola Zygmunt