Zawody sylwetkowe z roku na rok stają się coraz bardziej popularne w kraju. Na sprawdzenie swoich sił na scenie decyduje się coraz więcej osób ćwiczących na siłowni. Oceniane są proporcję, forma, sylwetka oraz prezencja sceniczna. Pięknie zbudowane ciało nie wystarczy aby wygrać. Liczy się też to w jaki sposób zaprezentujemy się na scenie. Każdy zawodnik oprócz treningów siłowych i aerobowych poświęca sporo czasu na wyćwiczenie pozowania.

Głównym założeniem zawodów jest pokazanie ciała w jak najpiękniejszej jego wersji. Kostiumy zawodniczek są kolorowe, wyklejane diamencikami, a buty bardzo wysokie. Oprócz stroju i tego jak wyglądamy bardzo ważne są też aspekty pielęgnacji i tego w jaki sposób przygotowujemy skórę do startów. Bardzo mocny makijaż, bardzo mocno opalona skóra, to jest to co widzimy na scenie. Zawodniczki mają zaprezentować piękno samo w sobie. Bardzo zadbane ciało.

Ale w jaki sposób się przygotować do tego?

Na scenę wychodzi się w samym bikini. W związku z tym trzeba zadbać o depilację przed startem. Ale jak uniknąć podrażnionej skóry, czerwonej skóry? Warto odstawić piankę do golenia, a sięgnąć po żel aloesowy (do kupienia w każdej drogerii). Dzięki temu unikniemy wszelkich podrażnień. Jeśli decydujemy się na depilację woskiem też po zabiegu warto użyć aloesu.

Teraz przygotujmy się do użycia bronzera.

Większość z nas przed wyjazdem na wakacje sięga po peelingi każdego rodzaju, aby przygotować się do opalania i cieszyć się z jak najlepszych efektów. Tak też jest w tym wypadku. Dobrze jest wykonać ten  zabieg kilkakrotnie. Drogerie oferują nam bardzo duży wybór. Każdy znajdzie coś dla siebie. Świetnie sprawdzają się te kawowe, cukrowe i solne.

Teraz czas na nawilżenie.

Decydujmy się na peelingi z olejem. A później zdecydujmy się na dobrej jakości balsam (najlepiej naturalny oczywiście!). Skoro ciało jest przygotowane, sięgnijmy po kosmetyki do buzi. Teraz warto sięgnąć po 10 kroków pielęgnacji Koreańskiej. Po oczyszczeniu zastosuj peeling, najlepiej delikatniejszy niż ten do ciała i wybierzmy ulubioną maseczkę w płachcie. Nie zapominajmy o odpowiednim nawilżeniu.

No dobrze, ale co z włosami, paznokciami i makijażem?

Do włosów warto zastosować zabiegi, które oferują nam salony fryzjerskie. Świetnie sprawdza się kreatynowe prostowanie włosów oraz wszelkie zabiegi pielęgnacyjne, które pomagają odbudować strukturę włosa. Jeśli same nie umiemy wykonać makijażu scenicznego możemy sięgnąć po pomoc wizażystek. Makijaż sceniczny charakteryzuje się tym, że jest bardzo mocy. Zazwyczaj mocniejszy niż ten, który nosimy na codzień. Zostały nam tylko paznokcie. Rynek oferuje nam wiele metod ‘robienia’ paznokci. Stosunkowo niedawno pojawiła się nowa – Manicure Tytanowy. Pozwala nam ona cieszyć się pięknymi i zdrowymi paznokciami. Metoda ta jest uznawana jako wzmacniająca płytkę paznokcia, w przeciwieństwie popularnej hybrydy.

Do wyjścia na scenę zostało nam tylko nałożenie bronzera i użycia oliwki.

Czemu w zasadzie to robimy? Przy ciemniejszej skórze zarys mięśni oraz sylwetka wygląda lepiej. Oprócz tego wszystkie zawodniczki mają jednakowy kolor skóry, co ułatwia ocenianie. Uf! Start za nami, ale co teraz. Mamy chodzić i czekać aż bronzer zejdzie? Pamiętajmy, że buzi nim nie smarujemy. Jak poradzić sobie z bardzo mocnym makijażem? Sięgnijmy po peelingi, które już są nam znane. Dzięki nim szybciej zejdzie efekt sztucznej opalenizny. Do zmycia makijażu zastosujmy Koreańską Pielęgnację. Dwufazowe mycie pozwoli nam w łatwy i sprawny sposób zmyć cały makijaż. Maseczka, krem pomoże nam nawilżyć cerę i dać jej odpocząć. Dni startowe zawsze są pełne wrażeń. A co bardziej relaksuje kobietę niż dzień w SPA? Teraz możemy sobie zrobić domowe spa dzięki wielu dostępnym kosmetykom. Będzie to ukojenie dla naszej skóry jak i głowy po pełnym wrażeń dniu.

Autor: Ola Zygmunt