Pamiętacie czerwcowy Gym Hero DJ Training? Jeśli ćwiczyłyście wtedy razem z nami – z pewnością zapadła wam w pamięć Cząstka. Pełna energii, mierząca zaledwie metr sześćdziesiąt Asia (Cząstka Skacze) dała wam wtedy niezły wycisk! Poznajcie turbopozytywną trenerkę jumping fitness, która na swoich ukochanych trampolinach skacze jak szalona i jest żywym dowodem na to, że sport to niezła zabawa!

Dlaczego wybrałaś akurat trampoliny?

Na trampolinach uśmiech nie schodzi z twarzy! To jest tyle pozytywnej energii, że nie da się tego opisać. Od dziecka miałam ADHD, wszędzie mnie było pełno. Mama opowiadała mi, że najpierw nauczyłam się biegać, dopiero później chodzić. Na trampolinach moja energia znalazła swoje ujście. To jest moje naturalne środowisko, skacząc czuję się jak… ryba w wodzie.

Pamiętasz swój pierwszy trening?

Oczywiście! Jakby to było wczoraj! Stres ogromny, ale nie dałam tego po sobie poznać. W głowie tysiące razy odtwarzałam przygotowane przez siebie zajęcia.Jestem perfekcjonistką i chciałam, żeby wyszło idealnie! Obawy minęły od razu jak tylko weszłam na trampolinę. Miłość do tego co robisz zwyciężyła nad strachem przed porażką.

Dla kogo jest jumping fitness?

Jumping fitness jest dla każdego zdrowego człowieka! Chociaż muszę przyznać, że mam kilku podopiecznych po kontuzjach, którzy dzięki treningom na trampolinach wrócili do formy. Niektórym wydaje się, ze skakanie nie jest wcale wymagającym ćwiczeniem. Cóż, zapraszam na trening! Przekonacie się na własnych mięśniach! Każdy dopasowuje intensywność skakania do swoich własnych możliwości. Polecam każdemu, aby przyjść i spróbować. Jest tylko jedna uwaga: skakanie uzależnia!

Jakie mięśnie możemy rozwinąć dzięki skakaniu?

Przede wszystkim rozwijamy mięśnie głębokie poprzez niestabilne podłoże, czego często brakuje w innych treningach. Tutaj wzmacniamy cały core, który – im jest silniejszy – tym bardziej sprawni ruchowo jesteśmy. Poza tym, wszystko zależy od tego, jak zostanie poprowadzony trening. U mnie na zajęciach rozwijamy wszystkie partie ciała. Łączymy skakanie ze wzmacnianiem. Przy samym skakaniu jak już wspomniałam najlepiej rozwijamy mięśnie głębokie brzucha plus uda i pośladki. Brzuszek spada, nogi są smuklejsze, a pupa się podnosi, czyli to na czym większości kobietom zależy. Dla panów to doskonały trening cardio, który poprawi wydolność i wzmacnia całe ciało.

Co daje ci najwięcej satysfakcji?

Postępy moich podopiecznych! To jest niesamowite uczucie, kiedy dostaję wiadomości od osób, które widzą efekty naszej pracy. Serce się raduje, kiedy ktoś zakłada jakiś cel i przy mojej pomocy go realizuje.
Ta świadomość, że możesz pomóc innym! I jeszcze jedno. Uśmiech na twarzach po skończonym treningu! Nie zamieniłabym tego widoku na żaden inny.

Poza jumping fitness – jaki jest twój ulubiony trening?

Akrobatyka! To moja pierwsza miłość. Od tego zaczęła się moja przygoda ze sportem. Skakanie po prostu było mi pisane. To właśnie dzięki akrobatyce nauczyłam się przełamywać własne słabości i dążyć wytrwale do celu.

Jakie jest twoje ulubione danie?

Devolay mojej mamy! Ale tylko mojej mamy! Całe szczęście, że mama jest daleko, bo ciężko byłoby mi wpisać w makro takiego pysznego kotlecika.

Gdzie chodzisz jeść na mieście?

Aktualnie wszędzie chodzę ze swoimi pudełkami, bo jestem w trakcie redukcji.

Masz ulubioną trasę do biegania / ćwiczeń w plenerze?

Nie bardzo mogę biegać, bo mam kontuzję kolana. Jeśli chodzi o ćwiczenia w plenerze to może to być wszędzie – byle ze swoją ekipą. Tak naprawdę nie liczy się miejsce, a ludzie, którzy w tym treningu uczestniczą. Liczy się wspólna pasja i chęć ciągłego rozwoju.

Kto jest twoją inspiracją sportową?

Każdy, kto pokonuje swoje słabości jest moją inspiracją, bo to i mnie napędza do dalszego działania. Bardzo motywujące są osoby, które pomimo przeciwności losu, nie poddają się i walczą o lepsze jutro.

Jeśli akurat nie skaczesz i masz chwile wolnego czasu, co robisz?

Ciągle skaczę, ale jeżeli już nie to… dopiero uczę się pojęcia „czas wolny”! Skaczę na małych trampolinach, albo na dużych, lub próbuję innych dziedzin sportowych. Jak uda mi się znaleźć chwilę wolnego to idę do teatru. To jest moja pierwsza życiowa miłość, dopiero potem pojawił się sport. Więc jeżeli nie ma mnie na sali treningowej to na pewno można mnie spotkać w teatrze!

Przy jakiej muzyce trenujesz?

Muzyka musi mieć power. Wyraźny bit, który doda energii w momencie, kiedy jej zaczyna brakować.

Krótka piłka

jajka czy owsianka?
trening rano czy wieczorem?
bieżnia czy ścieżka w parku?
izotonik czy woda?
odciski czy zakwasy?
cheatmeal czy cheatday?
awokado czy bekon?
interwały czy cardio?