Nie tak dawno pisaliśmy o różowym serze o smaku prosecco. Popularny napój stał się tak popularny, że producenci prześcigają się w wymyślaniu coraz to dziwniejszych hybryd mających połączyć bąbelkowy napój z… kremem do smarowania ciała, różową czekoladą, galaretkami, ciastami, a także – jak się dziś okazało – z dżemem!

Kanapka z prosecco!

Na pomysł wpadła rodzinna, brytyjska firma Jam & Tipple. Firma ta od 2015 roku specjalizuje się w wytwarzaniu rzemieślniczych dżemów i robi to naprawdę dobrze! To jej właściciele stworzyli już takie cuda jak dżem o smaku ginu i toniku, grzanego wina, szampana i truskawki, amaretto i piwa. Mimo że prosecco kojarzy się raczej ze słodkimi dodatkami – twórcy nietypowego dżemu polecają rozsmarować go na kanapce z wędliną. Oczywiście, idealnie sprawdzi się także w roli warstwy tortu lub bezy.

Czy dżem jest możliwy do dostania w Polsce? Tak! Kosztuje około 4,20 funta – można go nabyć w sklepie internetowym Jam & Tipple.

Na swoim koncie mają już takie hity jak schowany w słoiku smak ginu i tonicu, grzanego wina, truskawki i szampana, mojito, amaretto czy nawet piwa.Jak, oprócz oczywiście wyjadania ze słoika wprost, można spożytkować zasłoikowane prosecco? Jego twórcy polecają rozsmarować go na kanapce z serem i wędliną, dołożyć do pieczonej szynki, tradycyjnej, gorącej bułeczki scone albo do przekładania różnych ciast, na przykład bezy. Podejrzewamy, że świetnie sprawdziłby się również podczas polskich świąt do przełożenia domowego piernika.

Słoiczek bąbelkowego szczęścia kosztuje jakieś 4,20 funta i można go kupić w sklepie stacjonarnym Fenwick w Londynie oraz interentowym sklepie Jam & Tipple.