Technologia bezszwowa podbija europejskie rynki fitness. Jest modna, wytrzymała i podniosła poziom komfortu w treningu do zupełnie nowego poziomu.

Prekursorami wykorzystania tej technologii w świecie fitnessu na naszym rodzimy rynku jest marka Gym Hero. Jednak czy wszyscy wiedzą, co tak naprawdę technologia seamless zmienia względem tradycyjnie szytych ubrań? Jeśli jeszcze nie wiesz, przeczytaj poniższy tekst, a w pełni zrozumiesz jaką przewagę mają ubrania seamless nad innymi ciuchami!

Główną zaletą technologii seamless, prócz zapewnienia jak najwyższego poziomu komfortu, dzięki użyciu minimalnej ilości szwów, jest przede wszystkim utrzymywanie optymalnego mikroklimatu ciała. Podstawowe cechy, którymi charakteryzuje się wyroby bezszwowe to zapewnienie komfortu cieplnego poprzez funkcje konduktywno – dyfuzyjne, oraz utrzymywanie optymalnej przewiewności materiału.

Dla zobrazowania – wiadomo że bardziej pocimy się na środku pleców niż na barkach, a staw kolanowy potrzebuje izolacji od wiatru np. w trakcie biegania w chłodny dzień. Właśnie na tę charakterystykę naszego ciała odpowiada technologia seamless, ponieważ odpowiednio dobrane sploty tkaniny, umieszczone w miejscach wzmożonej emisji ciepła i  wilgoci ciała pozwalają na komfortowe ich odprowadzanie w tych newralgicznych miejscach, co w znaczny sposób pomaga utrzymać optymalną temperaturę oraz chronić je przed warunkami zewnętrznymi.

Jednocześnie włókna w tej technologi w standardzie zawierają jony srebra, które nie pozwalają na rozwój bakterii w materiale, co przede wszystkim niweluje nieprzyjemny zapach.

Kolejnym atutem ubrań szytych w technologii seamless, których używamy podczas ćwiczeń, jest również ekstremalnie krótki czas suszenia, więc ulubione ubrania możesz wyprać nawet 40-30 minut przed treningiem!

Ostatecznym argumentem na rzecz technologii seamless jest również stopień dopasowania legginsów i topów do sylwetki. Każda z nas wie, jak ważne są wygodne, dobrze dopasowane ubrania. A przecież nikt nie lubi przekręcających się szwów czy ciągłego podciągania i poprawiania legginsów.

Podsumowując – legginsy bezszwowe to majstersztyk technologiczny, dzięki któremu skupisz się wyłącznie na treningu.