Trendy instagramowe mają to do siebie, że ich żywot jest krótki, lecz intensywny. Zazwyczaj też skupiają się na…wyglądzie, smak to sprawa drugorzędna. Mimo wszystko, zawsze z zainteresowaniem śledzimy nowe mody – kawy w kolorze grzywy jednorożca, różyczki z awokado, burgery w kolorach tęczy, molekularne słodycze… Co zwróciło naszą uwagę w tym miesiącu? Zobaczcie topkę trendów, które biją rekordy popularności na insta!

Różowa sałata

Millenial pink miał – według Pantone – odejść do lamusa i dać pole do popisu nowej barwie – Ultraviolet. Mamy wrażenie, że kolor różówy zawsze będzie instagramowy i nie straci swojej popularności jeszcze przez długi czas! Najlepszym na to przykładem jest nowa moda na różową sałatę! Cykoria, a dokładnie Radicchio del Veneto i La Rosa del Vento, bo tak brzmi się jej oryginalna nazwa, hodowana jest w organiczny sposób, a jej uprawy znaleźć można m.in. we Francji, Włoszech czy w Kalifornii.

Sushi Tacos

Połączeń burrito z sushi, burgerów sushi, croissantów sushi, a nawet donutów sushi już się naoglądaliśmy. Tym razem modne stało się połączenie sushi z…tacosami! Zastanawiamy się, w jakiej formie będziemy oglądać japońską potrawę? Może w formie naleśników?

Fioletowy ziemniak – ube!

Mamy nasz kolor roku – fiolet! Ube pochodzi z Filipin i jest niczym innym jak jasnofioletowym słodkim ziemniakiem, tradycyjnie gotowanego i tłuczonego ze skondensowanym mlekiem i masłem w celu utworzenia fioletowego puree. Ube, w ostatnim czasie, stało się popularnym składnikiem lodów, pączków i innych deserów. Jego kremowa konsystencja, subtelnie słodki smak i żywy odcień sprawiają, że łatwo jest pokochać jego dodatek w potrawach!

Pastarotto

Poznaj nowy trend wśród wielbicieli makaronów czyli makaron wyglądający jak…risotto. Ponieważ makaron gotuje znacznie szybciej niż ryż (w 30 minut lub mniej), nie musisz stać nad kuchenką przez wiele godzin, aby uzyskać kremowe, aromatyczne danie. Wygląda ekstra!

Piwo z…brokatem

Tego nie możemy zrozumieć. Z jadalnym brokatem były już tosty, kawy, smoothie-bowle, ciasta… Nie domyślilibyśmy się, że kolejnym brokatowym trendem będzie piwo. To dla nas stanowczo za dużo i nie spróbowalibyśmy takiego połączenia.
Piwo zadebiutowało, póki co, w Ska Brewing w Kolorado, Three Weavers Brewing Company w Kalifornii oraz w Bold Missy Brewery w Północnej Karolinie. Oby nie doszło do Polski!