Nareszcie! Po zdecydowanie za długiej zimie przyszedł czas na to, by celebrować nadejście prawdziwie słonecznej wiosny! W miniony weekend cała Warszawa wyszła na dwór! Ulice zapełniły się rowerzystami, rolkarzami, biegaczami, a w ogródkach lokali ciężki było znaleźć wolne miejsce! Planujecie spędzić dzień na zewnątrz? Podpowiadamy pięć miejscówek, w których poczujecie się super wakacyjnie!

Grunt i woda

gdzie: Bulwar Flotylli Wiślanej
więcej info: tutaj

Gdy tylko czujemy pierwszy powiew wiosennego powietrza, zakładamy trampeczki i pędzimy nad Wisłę! Odwiedzamy bulwary, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, a potem pędzimy na lunch do lokalu Grunt i Woda, gdzie na leżaczkach możemy zjeść smaczną kanapkę lub niezłą pizzę. Wszystko to z widokiem na wodę!

Dziurka od klucza

gdzie: ul. Radna 13
więcej info: tutaj

Przechadzając się nad Wisłą warto zboczyć nieco z trasy i wstąpić na uroczą ulicę Radną – znajduje się tu kilka knajpek zdecydowanie wartych uwagi! Pyszne wegańskie Veg Deli, RabarBar i Dziurka od Klucza, w której otwarto już ogródek. My polecamy makarony i fenomenalne ciasta – przy osłonecznionym stoliku smakują jeszcze lepiej!

Ogrody BUWu

fot. tropter.com

gdzie: ul. Dobra 56
więcej info: tutaj

Ogrody BUWu należą zdecydowanie do topki najlepszych miejscówek na rozłożenie kocyka na trawie i podziwiania Warszawy z wysokości. W okresie wiosenno-letnim cieszą się sporym powodzeniem!

fot. tropter.com

Cuda na Kiju

gdzie: Nowy Świat 6/12
więcej info: tutaj

Na rozpoczęcie sezonu ogródkowego lubimy wybrać się do Cudów. Dlaczego?
Jest blisko, jest przyjemnie i… jest smaczna pizza! Szczególnie polecamy pizzę z serem haloumi – palce lizać!

Przystanek Miłość

gdzie: ul. Racławicka 99
więcej info: tutaj

Na terenie bardzo ciekawego i wartego odwiedzenia Fortu Mokotów znajduje się uroczy i kameralny Przystanek Miłość! Zjecie tu pyszne ciasta (także bezglutenowe), wege croissanty, wypijecie dobrą kawę i zrelaksujecie się na wygodnych hamakach lub pufach. Odpoczynkowy strzał w dziesiątkę!