Kolejny majowy weekend przed nami, coraz piękniejsza pogoda za oknem, oraz święto, wobec którego nie można pozostać obojętnym – Dzień Mamy, zachęcają do małego researchu wśród atrakcji proponowanych przez miasto. W końcu weekendy są od tego, aby naładować baterie pozytywną energią!
Przed wami zestawienie wydarzeń na ten weekend, które koniecznie musicie sprawdzić. Na co więc warto postawić? Wybór należy już tylko do was!

Nocny Market

Wszystkim zawiedzionym prawdopodobnym zawieszeniem działalności Nocnego Marketu, studzimy nerwy – nocny market powraca na perony warszawskiego dworca! Z kolei trzeci już sezon rozpocznie się 25 maja, by w każdy kolejny weekend cieszyć podniebienia wszystkich smakoszy najlepszych street foodów.

Na miejscu ponownie czekać na nas będą:
• wystawcy street food’owi o różnorodnej ofercie gastronomicznej
• stanowiska tatuatorskie, barber shop
• strefa lifestyle
• strefa muzyczna
• mnóstwo miejsc do siedzenia

Gdzie?
Perony nieczynnego dworca Warszawa Główna Osobowa,
ul. Towarowa 3

Kiedy?
Każdy weekend od 25 maja:
Piątek, sobota – 17:00 – 1:00
Niedziela – 16:00 – 23:00
(a od 31 maja także każdy czwartek – 17:00 – 00:00!)

Więcej info: tutaj

Tabata pod chmurka

W najbliższą niedzielę #MO gym rozrusza Żoliborz porządną dawka ruchu w postaci tabaty.
Wszystkim spragnionym solidnej dawki ruchu i pozytywnej energii przypadnie do gustu taki sposób na aktywne i pożyteczne spędzenie weekendu. Na pewno nie będziesz żałował!
Tabata została skonstruowana tak, że pozwala zarówno na szybkie spalanie tkanki tłuszczowej, jak i na dotlenienie całego ciała. Jeśli jesteś zmęczona treningiem w zamkniętym pomieszczeniu, wypróbuj trening tabata. Koniecznie zabierzcie ze sobą mate.

Gdzie?
Trening odbywa się na skwerku przy ul. Krasińskiego 54.

Kiedy?
27.05. o 16.00

Więcej info – tutaj

KINO Plenerowe na ZOO Markecie

Dla wszystkich fanatyków wieczornych seansów kinowych,dobra nowina w postaci nowo otwartego kina plenerowego w dzielnicy Praga – Północ. W każdą sobotę organizatorzy oferują nam wspólne oglądanie największych ekranizacji kinowych w przestrzeniach Zoo Marketu.
Duży ekran, wygodne kanapy, leżaki, kawiarnia działająca przez cały dzień – to atrakcje, które czekają na nas na miejscu. Wejście jest bezpłatne, a repertuar można śledzić na bieżąco na fanpage’u Facebook’a.

Gdzie?
Al. Solidarności 55

Kiedy?
Każda sobota / start 21.30!!

Więcej info: tutaj 

Flower & Local Market czyli Dzień Matki w Hala Gwardii

Fajną alternatywę świętowania dnia matki jest market stworzony w Hali Gwardii .
Zakupicie tu rośliny, sukulenty, kaktusy, kwiaty cięte oraz roślinne dekoracje. Nie obędzie się oczywiście bez akcesoriów potrzebnych do hodowli tych roślin, czyli doniczek, preparatów do pielęgnacji itd.
W dziale Local spotkamy polski design, elementy do wyposażenia domu, sztukę, naturalne kosmetyki (również roślinne), gadżety, książki, ale też akcesoria modowe.
Z okazji dnia Matki zaplanowano również warsztaty z plecenia wianków oraz tworzenia lasów w słoiku. Szczególnie zachęcam wszystkich miłośników leśnych klimatów do odwiedzenia marketu, ponieważ jest to niebywała okazja do spotkania się z starannie wyselekcjonowanymi, lokalnymi dostawcami i markami.

Gdzie?
HALA GWARDII, pl. Żelaznej Bramy 1

Kiedy?
26 maja (sobota) – 9:00-20:00
27 maja (niedziela) – 10:00-17:00

Więcej info: tutaj 

Joga w parku

Dla zwolenników wyciszających aktywności polecam praktykę jogi, na świeżym powietrzu, przy ładnej pogodzie, pod cieniem padającym z okolicznych drzew – zdecydowanie można nabrać energii na nadchodzący tydzień. Na całym świecie plenerowe spotkania połączone z aktywnym wypoczynkiem oraz promocją zdrowego trybu życia cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Podczas wspólnej praktyki jogi wydziela się mnóstwo pozytywnej energii, która na pewno przyda się każdemu z nas. Joga planowana jest na każdą pogodną niedzielę tego lata.
Jak mówią organizatorzy opłata jest dowolna, symboliczna do skarbonki.

Gdzie?
ulica Zgoda 1

Kiedy?
Rozpoczęcie od 27.05. godz. 10.30-12.00

Więcej info: tutaj 

Jak widzicie propozycji na zwalczenie wewnętrznego lenia w najbliższy weekend jest całkiem sporo, więc zaskoczcie swoje mamy i spędźcie z nimi ten wyjątkowy dzień w sposób dotychczas nieodkryty, który na długo pozostanie w waszej pamięci.