Dla wielu z nas trening wciąż kojarzy się tylko i wyłącznie z rozbudową masy mięśniowej. Pewnie niektórzy zadają sobie pytanie dlaczego?   Chyba każdy z nas doskonale zna odpowiedź. Ma on  tak wielu sprzymierzeńców głównie dlatego, że to  dzięki niemu możemy w najszybszy możliwy sposób  osiągnąć wizualne efekty.

Nie będę pisać, że ćwiczenia siłowe wykonywane pięć czy cztery razy w tygodniu są złe i jak bardzo obciążają nasz układ nerwowy. Wiem, że to prawda lecz zaprzeczyłabym sama temu co robię ( niestety).  Doskonale rozumiem jak presja otoczenia wpływa na naszą chęć idealnej sylwetki. Jednak zawsze z tyłu głowy pamiętajmy, że ideały nie istnieją, a to właśnie różnorodność zaczyna nabierać nowego wymiaru piękna. Piękna, które jest doceniane przez liczne grono ludzi wartościowych.

 

https://pl.pinterest.com/

Pilates- nowy wymiar zdrowia 

Jak wiele osób musiało doświadczyć kontuzji, bólu czy po prostu zwykłego przeciążenia spowodowanego treningiem aby zacząć interesować się swoim zdrowiem. Przypuszczam, że wiele. Ja sama dopiero, gdy doświadczyłam nieprzyjemnego bólu zrozumiałam, że coś robię nie tak. Wtedy już wiedziałam, że mój plan treningowy wymaga pewnych zmian. Jednak wiadomo nie zawsze zdrowy rozsądek bierze górę nad naszymi decyzjami. Tak właśnie zatacza się błędne koło. Chcemy zmian jednak nie do końca mamy chęci czy czas. Jak to mówią czas znajdzie się zawsze wystarczą chęci. Wiec jak to właściwie jest z tym dbaniem o nasze zdrowie?

https://pl.pinterest.com/

Pilates- doskonały dodatek do treningu 

Wszyscy wiemy, że dbanie o zdrowie często wiąże się z wysokimi kosztami. Jedna wizyta u fizjoterapeuty kosztuje minimum 100 złotych. Tu z odsieczą nadchodzi właśnie pilates! Zajęcia tego typu znajdziecie w naprawdę wielu klubach fitness. Co najciekawsze często są one już  wliczone w cenę karnetu więc nie wymaga to od nas dodatkowego wkładu finansowego.

Dlaczego właśnie pilates? 

Tutaj mogłabym pisać naprawdę długo. Wymienię kilka najważniejszych zalet właśnie tej aktywności.

  • Zapobiega licznym kontuzjom. Sprawia, że nasze ciało staje się bardziej sprawne, a zarazem opanowane.
  • Pomaga odnaleźć nam wewnętrzną harmonię.
  • Uczy prawidłowej techniki oddychania, która jest również niezbędnym elementem w treningu siłowym.
  • Pomaga zwalczać problemy z kręgosłupem oraz koryguje wady postawy ciała.

To jedne z ważniejszych zalet tego treningu. Niebawem szykujemy dla was ciekawy wywiad, który przeprowadzimy z osobą, która dosłownie żyje z miłości do pilatesu!

Ten artykuł to tylko namiastka tego co wam przekażemy i rozpoczyna cykl: treningu dla zdrowia. Może i mi w końcu uda się  systematycznie o nie dbać?

Kto jest ze mną i poświęca swój jeden trening siłowy na rzecz zajęć z pilatesu? Łapka w górę!