Witaminy i składniki mineralne to związki niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, które powinny być dostarczone wraz z codzienną dietą. Odpowiednio skomponowana dieta powinna dostarczać witamin i minerałów, a także antyoksydantów w takich ilościach, aby pokryły one dzienne zapotrzebowanie na te związki. Nie zawsze jest to jednak możliwe, co wynika ze zubożenia przetworzonej diety w składniki odżywcze, a także powszechnego oddziaływania czynników ograniczających przyswajalność witamin i składników mineralnych. Dlatego warto sięgać po suplementy diety. Jakich korzyści dla zdrowia doświadczą kobiety, które sięgają po suplementy diety dedykowane właśnie im?

Witaminy dla kobiet – czy taka suplementacja ma sens?

Kiedyś liczba dostępnych suplementów diety była bardzo ograniczona do kilku preparatów monoskładnikowych oraz multiwitaminy. Dziś wybór jest niemal nieograniczony – a jedną z propozycji producentów suplementów diety są zestaw witamin dla kobiet i dla mężczyzn. Czy taki podział ma sens? Jak najbardziej, gdyż potrzeby żywieniowe mężczyzn i kobiet są różne. Suplementy diety dla kobiet nie koncentrują się – jak myślą niektórzy – jedynie na wzmocnieniu włosów i paznokci oraz pozytywnym wpływie na skórę. Oczywiście – zawarty w suplementach dla kobiet kompleks witamin i minerałów z pewnością odbija się korzystnie na wyglądzie. Ale suplementacja dla kobiet koncentruje się głównie na dostarczeniu tych związków odżywczych, na niedobór których kobiety są szczególnie narażone.
Jakie minerały i witaminy dla kobiet mają szczególne znaczenie? Na pewno żelazo, które tracone jest z organizmu podczas miesiączki, kwas foliowy, który powinien być suplementowany przez każdą kobietę w okresie rozrodczym czy magnez, który zwiększa odporność na stres. Z racji wahań w poziomie hormonów kobiety narażone są na pogorszenie kondycji włosów i skóry, wskazane jest zatem dostarczenie większych ilości witaminy C i D, a także cynku, miedzi czy jodu. Okres menopauzy związany jest ze zwiększonym ryzykiem rozwoju osteoporozy – wtedy konieczne jest dostarczenie większych ilości wapnia oraz witamin D i K. A w celu spowolnienia procesów starzenia się skóry warto zadbać o wysoką podaż antyoksydantów.

Kompleks witamin i minerałów dla kobiet – dla zdrowia i urody

Suplementacja dla kobiet powinna dostarczać wszystkich niezbędnych witamin i minerałów, zarówno tych, które powinny być stale dostarczane, jak i tych, na które zapotrzebowanie zmienia się okresowo. Jeśli uda nam się znaleźć suplement diety o złożonym, kompleksowym składzie, wtedy można kontynuować stale jego przyjmowanie, wzmacniając cały organizm i dbając o zachowanie nienagannego wyglądu. Takim suplementem diety jest na przykład multiwitamina Day&Night marki Cheers, zawierająca kompleks witamin i minerałów najwyższej jakości. Czym wyróżnia się ten suplement diety na tle innych preparatów tego typu?

Polska marka Cheers stawia przede wszystkim na najwyższą jakość suplementów – wszystkie preparaty marki są wolne od syntetycznych dodatków. Taki skład clean label to niewątpliwa zaleta, gdyż zdecydowana większość suplementów diety bazuje na syntetycznych barwnikach i aromatach czy konserwantach, które przeważają w składzie preparatów. Ponadto Cheers stosuje najlepiej przyswajalne postacie witamin i składników mineralnych, dzięki czemu kompleks witamin i minerałów zostaje praktycznie w całości wykorzystany przez organizm.

 

Multiwitamina Cheers dostarcza ten kompleks w innowacyjnej formie – preparat to w rzeczywistości dwie formuły, na dzień i na noc. Tabletki na dzień zawierają witaminy i adaptogeny, które zapewniają witalność, wysoką wytrzymałość na stres oraz wysoką wydolność fizyczną i umysłową. Z kolei zestaw na noc dostarcza aminokwasów GABA, które ułatwiają sen i regenerację.
A my dzięki takiemu kompleksowemu wsparciu organizmu, możemy cieszyć się nie tylko zdrowiem, ale również promiennym wyglądem i doskonałym samopoczuciem.