Gdy byłam nastolatką, problematy z cerą sprawiały, że poczucie własnej wartości spadało w drastycznym tempie. DLaczego niektóre dziewczyny mogą mieć cudownie jedwabistą skórę, podczas gdy ja muszę borykać się z krostkami, skupiać całą energię na poszukiwaniu idealnie kryjącego i niezapychającego podkładu?

What’s the number one thing on your bucket list?

Post udostępniony przez Hailey Wait 🌙 (@pigss)

Większość dziewczyn w wieku dojrzewania ma wypryski. Taka jest kolej rzeczy. Jednak problematyczna cera jest jedną z przyczyn wycofania się z życia społecznego, a także sprawia, że ciężko zaakceptować nam taki – tymczasowy przecież – wygląd. Niezmiernie cieszy fakt, że nurt body positive zatacza coraz szersze koła i poszerza się jego tematyka. Tym razem tematem kolejnej akcji jest właśnie trądzik.
To prawda – nie jest piękny. To prawda – sprawia, że czujemy się ze sobą gorzej. Ale przecież nie możemy nienawidzieć swojej twarzy przez kilka krostek! Trądzik nie definiuje tego, kim jesteśmy. To właśnie w cudowny sposób przedstawia Hailey Wait- instagramerka, która publikując swoje zdjęcia na Instagramie uczy akceptacji i miłości do siebie.

Acne positive!

I’ve spent a lot of time with family this past week after everything that happened and it has been really healing in so many ways, I learned how important it is to be there for the people who have been there for you, and I learned that no matter how petty the arguments of the past were, none of it matters because at the end of the day family is almost all I have, and you just have no idea when a conversation might be the last you have with a person. I don’t want to live with grudges because they just aren’t worth it. My stepmother passed away and after seeing how happy she made my dad, and how well she treated him, it breaks my heart that he lost his best friend. She welcomed me into her home with my father and for three years I had the blessing of getting to know her, and I feel so lucky to have witnessed her laugh that was so carefree and her sense of humor. I’ll miss her forever and she felt like a second mother to me. It’s just so important to be there for your loved ones.

Post udostępniony przez Hailey Wait 🌙 (@pigss)

Kto boryka się z problemami skóry ten wie, jak ciężko wyjść jest z domu bez zakrywania ich podkładem lub korektorami. Hailey Wait zauważyła, że jej skóra źle reaguje na kosmetyki. Dlatego też postanowiła zaakceptować swój wygląd i zrezygnowała z makijażu.
Instagramowy profil Hailey Wait śledzi już ponad 147 tysięcy internautów. Niemal poprzez wszystkie zdjęcia dziewczyna chce udowodnić, że tona makijażu, która miałaby zakrywać niedoskonałości, nie jest konieczna.