Kiełbasa z jałowca , boczek z białka pszenicy, roślinne pepperoni, ziołowa pieczeń… Mięsne składniki bez grama mięsa! To przyszłość naszej diety! Z roku na rok, z miesiąca na miesiąc coraz więcej osób decyduje się na rezygnację z mięsa (częściowo lub całkowicie) i produktów pochodzenia zwierzęcego. Gotowanie wegańskich posiłków wymaga sporej kreatywności – taką właśnie cechą wykazują się nowi szefowie kuchni, którzy zaczepnie nazywają siebie wege rzeźnikami!

Wege rzeźnik zawodem przyszłości

Time przedstawił listę 7 zawodów, które zdefiniują rok 2018. Wśród wyróżnionych zawodów znalazły się takie jak odbiorca kompostu, nauczyciel seksuologii na youtube, symulator astronauty oraz wegański rzeźnik.

W Cafe Babel czytamy:

Kristen Bahler przedstawia jako jeden z przykładów sylwetkę Ethana Browna, właściciela Beyond Meat, firmy produkującej roślinne mięso, w tym słynnego burgera, który krwawi. Do innych wymienionych przez autorkę graczy w tym zawodzie należą Impossible Foods, produkujący swoją własną wersję krwawiących wege burgerów oraz Hamptons Creek słynąca ze swojego bezjajecznego majonezu, Just Mayo.

W Polsce też mamy swoich bezmięsnych rzeźnikow! Są to bracia prowadzący sklep Bezmięsny Mięsny (wcześniej: Vegan Baczer) – Igor i Rafał.

Za stronę kulinarną projektu odpowiada Michał Kurek. To właśnie on dba o to, by produkty Vegan Baczer smakowały zarówno roślinożercom jak i mięsożercom. W ofercie znajdziemy bezmięsną pieczeń, wegańskie pepperoni, boczek bez wieprzowiny czy majonez bez jajek. Co ciekawe, „mięsa” od Bezmięsnego Mięsnego nie odbiegają znacznie od wyglądu tych tradycyjnych i smakują świetnie!

Jak można zamówić paczkę wybranych produktów?
Wystarczy wybrać pakiet lub skomponować zestaw produktów i… pospieszyć się! Chłopaki wysyłają świeże produkty 9 i 10 kwietnia. W obecnej ofercie znajduje się burger grillowy pieczeń, kiełbasa jałowcowa, kiełbasa wiejska, pepperoni, boczek, a także dwa pakiety – Full Opcja i Klasyk. Tym razem spróbujemy wegańskiego boczku, a Wy?