Napewno nie raz słyszeliście niepochlebne opinie na temat zdrowego trybu życia – ” jakie to fit jedzenie jest drogie i niedobre ”..
Ci zagorzali przeciwnicy to głównie osoby dopiero co wkraczające do świata light produktów. Przekraczając drzwi eko sklepu, popadają łatwo w pewien rodzaj szału zakupoholika, wydając nie raz całą wypłatę na superfoody i GLUTEN FREE produkty.
Podobne opinie usłyszymy od osób, które potrafiły zmuszać się do jedzenia potraw, (których smaku nigdy nie lubiły), tylko dlatego, że tak ”kazał” ostatnio widziany (przesycony motywacją) post na instagramie.
Nie dziwmy się więc, że niektórzy dalej brną w otchłań podobnych stereotypów i zaprzestają podejmowania dalszych prób zdrowszego odżywiania, jeśli zazwyczaj nasze dotychczasowe nawyki zmieniamy w sposób nieprzemyślany bądź oparty na opiniach osób niespecjalizujących się w danej tematyce.

Dlatego przygotowałam dla was kilka propozycji produktów, które zaliczają się do grona zdrowszych, ale i droższych. Teraz śmiało możecie przygotować je sami w domu, łamiąc stereotyp drogiego gotowania! Wasze potrawy będą od dziś lepsze, zdrowsze i smaczniejsze a i wasz portfel też na tym skorzysta. Wilk syty i owca cała.

1.Mąka ryżowa

Po co iść na skróty i kupować mąkę w sklepie, jeśli wystarczy zmielić ryż w młynku i gotowe!
Do zrobienia mąki ryżowej możemy użyć zarówno ryżu białego, jak i brązowego.

2.Granola

Mieszanki ze sklepowych półek często naładowane są cukrem i ulepszaczami, dlatego jeśli nie wyobrażacie sobie innego śniadania, zacznijcie przygotowywać granolę sami.Na szczęście jest to banalnie proste i szybkie.Mieszamy ulubione płatki (owsiane, orkiszowe, jaglane) z dowolnymi dodatkami(orzechy i nasiona, czekolada, suszone owoce, miód, wiórki kokosowe itd.)
Pieczemy do zarumienienia i gotowe!

3.Mleko kokosowe

fot.karkoszka.pl

To jest dopiero prościzna! Jedyne co musicie kupić to wiórki kokosowe. Blendujemy je z wodą i przelewamy do butelki czy słoika.Dodatkowo polecam przecedzić mleko przez sitko, bo nie wszystkie wiórki zblendują się idealnie.

4.Hummus

Szczerze od kiedy pokombinowałam z własnymi wersjami hummusu, nie tykam sklepowych propozycji.Przygotowuje swój ulubiony smak, jestem pewna co do składu i zajmuje mi to dosłownie chwilkę.
Zdradzam przepis: cieciorka, koncentrat pomidorowy, pieprz, sól, papryka słodka mielona, płatki drożdżowe. Blending i zajadamy!

5.Masło orzechowe

Tu komentarz jest tak naprawdę zbędny.Nie znam osoby, która nie kocha masła orzechowego.
Jedyne co przeraża to cena i jego kaloryczność, ale myślę, że nic tak pozytywnie nie nastraja o poranku jak dzień rozpoczęty od jednej łyżeczki własnoręcznie przygotowanego masła..

Takich produktów jest naprawdę dużo, także czekam na wasze pomysły.
Jestem ciekawa, czego jeszcze nie odkryłam.