Nasza redakcja Gym Hero Life miała olbrzymią i smaczną przyjemność wypróbować 2-dniowy catering FIT COOKER. Nie zawiedliśmy się w ogóle, a to dlatego, że spełnił on wszystkie wymogi „aktywnej osoby”. Był smaczny, był zrównoważony, przygotowany z ciekawych i zdrowych produktów oraz dobrze posegregowany daniami w ciągu dnia. 

To, co najważniejsze

Próbowaliśmy już kilku różnych cateringów i naszym zdaniem niestety warszawska sytuacja cateringowa nie wygląda zbyt dobrze. Firmy kierują swoje produkty to „zwykłych” osób, które niestety nie mają pojęcia na temat zbilansowania diety i produktów, dlatego łatwo ich oszukać. Wiele cateringów produkuje po prostu smaczne produkty tak, aby smakowały i dawały nadzieję na „lepsze chudsze jutro”.

Niestety to smutne, bo chcąc dbać o zdrowie często możemy trafić na catering, który tylko z nazwy przypomina ten dietetyczny.

FIT COOKER okazał się cateringiem, który w bardzo prosty sposób wykorzystał równie proste produkty i stworzył z nich bardzo smaczne, zbilansowane dania.

Wszystkie dania podzielone są na pory dnia, mają rozpiskę makroskładników oraz co BARDZO WAŻNE – alergenów. Jest to o tyle wygodne, że przy większej świadomości dietetycznej możemy zarządzać tymi posiłkami w ciągu dnia dzięki właśnie wszystkim tym informacjom.

TAPIOKA ZE ŚLIWKĄ I CYTRYNĄ

TAPIOKA ZE ŚLIWKĄ I CYTRYNĄ

Pomysł na siebie w domowym klimacie

Bardzo doceniamy fakt, że FIT COOKER zrobił ukłon w kierunku osób, które rzeczywiście chcą zjeść zdrowo, ale także smacznie i w domowym „nie kulturystycznym” klimacie. Sami wiecie, że wciąż dieta kojarzy się dla wielu z katorżniczą walką o każdego kęsa czegoś lepszego niż kurczak z ryżem. A to mit! Od dawna zdrowa dieta nie musi być właśnie tym jałowym suchym kurczakiem bez smaku.

 

LECZO Z KIEŁBASKĄ JAŁOWCOWĄ , MAKARON ŻYTNI, ODROBINA PARMEZANU

Dania, które otrzymaliśmy do testu pokazują, że można zrobić coś niezwykle smacznego, smakującego „jak w domu”, a przy tym zachować proporcje, kalorie i makroskładniki.

Dzięki temu, że wyjęliśmy je z pojemników to naprawdę zrobiło się z tego danie iście domowo obiadowe!

Mięso nie musi być w roli głównej

Za każdym razem kiedy dostajemy do testu catering to zwracamy uwagę na to podejście marki do mięsa. Czy daje go dużo, jakiego rodzaju i jak przygotowane. Wiadomo, mięso jest ważne dla mięsożerców, tym bardziej jego jakość. Jako, że w GHL wszyscy jemy mięso, ale miło zaskoczył nas fakt, że nie każdy posiłek FIT COOKER miał mięso. Zastępstwo mięsa np. ciecierzycą, która przygotowana była tak doskonale, że danie poniżej było naszym ulubionym. Smakowało jak dobra pomidorówka z ryżem, a to dzięki temu pomidorowemu sosowi. Trochę warzyw i kawka i cały posiłek był pożywny i lekki.

CIECIERZYCA Z RYŻEM, MARCHEWKĄ I BAZYLIĄ

Śniadanie zostawiamy na koniec

Z tym daniem często jest największy problem. Albo sucha jajecznica, albo słodkie ciastka czy tarty. Oczywiście wszystko jest kwestią gustu i smaku o poranku, jednak mało który catering na pomysł co innego można zrobić. My dostaliśmy jajka w koszulkach z dużą ilością warzyw i delikatnie śmietanowym sosem. Podgrzane smakowało jak porządne śniadanie mistrzów, do tego lekko podpieczone kromki chleba żytniego i kawa….