Poznajemy kolejny superfood pełen aminokwasów, witamin i składników mineralnych! Tym razem wiosennie przyglądamy się…trawie! Nie takiej zwykłej, ale pszenicznej. Poznajcie zdrowotne właściwości tego superfood i wypróbujcie same!

fot. Sense-of-taste

Dlaczego warto włączyć ją do diety?

To bardzo bogate źródło chlorofilu, mającego działanie lecznicze. Chlorofil hamuje stany zapalne, oczyszcza organizm z metali ciężkich i innych toksyn, usprawnia pracę tarczycy, poprawia działanie wątroby oraz wzmacnia układ krwionośny.

Chlorofil ma również działanie ochronne przed promieniowaniem i wolnymi rodnikami, neutralizuje związki o działaniu rakotwórczym. Ma działanie antybakteryjne i neutralizuje toksyny w organizmie. Działanie antyseptyczne chlorofilu sprawia, że może znaleźć zastosowanie w leczeniu ran, owrzodzeń, zakażeń, przewlekłych zapaleń ucha wewnętrznego, zapaleń zatok, stanów zapalnych skóry i chorób skóry (łuszczycy) oraz infekcji pasożytniczych.
Chlorofil wpływa także na pracę układu pokarmowego: poprawia trawienie i zapobiega zaparciom.

Jak ją spożywać?

Trawy wykorzystujemy przede wszystkim do wyciskania z nich soku, choć może być także dodawana do kanapek, sałatek, koktajli. W postaci soku spożywać codziennie w niewielkich ilościach tj. 30 ml. Ważne, aby wypijać sok do 30 min po wyciśnięciu w wyciskarce, gdyż wtedy zawiera najwięcej enzymów. Aby uzyskać jak najlepsze efekty, świeże soki z traw zbożowych powinno się pić regularnie i na stałe wprowadzić do swojej diety.

Jakie jeszcze właściwości ma trawa pszeniczna?

-30ml soku z pszenicy odpowiada około 1 kg najlepszych warzyw.
-Ma 2 razy więcej beta karotenu i wit. E, niż marchew.
-Ma więcej wit. C, niż pomarańcze.
-Zawiera wszystkie wit. z grupy B, w tym B12 (niezbędna dla wegetarian i wegan).
-Zawiera 92 minerały, spośród 102 znajdujących się na naszej Ziemi.
-Nie ma lepszego, tak zbilansowanego suplementu diety.
-Pozwala strawić „stare jedzenie”, gdyż zawiera bardzo dużo aktywnych enzymów.

źródła: poradnikzdrowia.pl, kryteterapie.pl, spirulina.pl