Z tym pojęciem spotkałam się stosunkowo niedawno. Poszukiwałam odpowiedzi na problem z którym zmaga się naprawdę wiele kobiet- w tym ja. Nie wiedziałam do końca z czym to się je i czy wynika to z błędnie dobranego treningu, a może po prostu u podłoża problemu leżała tylko i wyłącznie genetyka.

 

Czym tak właściwie jest hip-dip? 

Zapewne nie raz zastanawiałaś się dlaczego gdy stoisz przodem do lustra twoje biodra nie są tak zaokrąglone jak innych dziewczyn. Spokojnie też zadawałam sobie to pytanie.

Pewnego dnia w Internecie, a dokładniej na Instagramie spotkałam się właśnie z tym pojęciem  pod zdjęciem pewnej bloggerki. W sekundę w tym zdjęciu odnalazłam siebie. Może nie do końca siebie, ale na pewno swoją budowę sylwetki. Kolejne określenie z jakim możemy się spotkać to „skrzypcowe biodra”.  To wgłębienie w biodrach jest w stu procentach uwarunkowane genetycznie.

Jeżeli jednak jesteś już posiadaczką  takiej budowy to  ciężką pracą możesz wytrenować naprawdę atrakcyjną sylwetkę. Istnieje wiele ćwiczeń, które sprawią, że twoje biodra zaczną wyglądać naprawdę atrakcyjnie. Nie pozbędziesz się tego  lecz możesz  zaakceptować swoją wyjątkowość i zrobić z niej atut!

Identyfikujesz się z opisem, który przedstawiłam?  To  te 4 ćwiczenia wykonywane regularnie błyskawicznie zmienią twoją wadę w ogromy atut.

  1. Lift do boku z gumą 4×30 powtórzeń
  2. Odwodzenie nóg z gumą mini band 4×20 powtórzeń
  3. Martwy ciąg sumo 20/15/10/5

[Pierwszą serię wykonujemy z najlżejszym ciężarem.  Do każdej kolejnej dokładamy ciężar aż w ostatniej serii osiągniemy nasze maksimum. ]

  1. Maszyna do odwodzenia 4×20 powtórzeń

 

Dajcie znać czy ten rozgrzewkowy zestaw dał wam popalić!